Výběr kávy

Když Café Cosmopolit - tak všechny možné druhy kávy, které si teď představíme:

Káva

• obvykle horký nápoj z plodů kávovníku. Označuje také prášek, který se k výrobě nápoje používá. Ten se získává mletím pražených semen kávovníku.

• charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především.

• pěstována téměř na celém světě, protože poptávka po kávě je obrovská. Pro pěstitelské státy je produkce kávy výnosným zdrojem příjmu.

Druhy a typy kávy:

Aromatická káva

Ochucování kávy našlo poprvé místo na trhu v 70. letech 20. století ve Spojených státech. Používá se především u levnějších odrůd, které mají zrna slabší kvality. Před upražením se postříkají nosným olejem a po upražení se ochutí různými aromatickými látkami, které jsou syntetické anebo přírodně identické.

Geneticky modifikovaná káva

Káva, která neobsahuje kofein a má geneticky modifikované boby. Vede se teď veliká soutěž mezi klasickými boby, u nichž je kofein odstraňován procesem extrakce. Který z těchto dvou způsobů si nakonec vyslouží přízeň obyvatelstva a vyhraje konkurenční boj?

Instantní káva

Instantní káva byla vynalezena koncem 19. století, ale rozšíření se dočkala až za první světové války díky vojákům na frontě, kde byla káva součástí jídla pro armádu. První rozmach prodeje přišel roku 1938 až s označením Nescafé, které je používáno dodnes. Kvalita instantních káv stále stoupá, takže dnes je možné připravit celkem chutný nápoj přibližující se chutí klasické kávě.

Nejdražší kávy světa

Zajisté nás občas zláká ochutnat nějakou výjimečnou a jedinečnou kávu, některou z nejdražších káv na světě. Výjimečnost je v jejich formě sběru a sklízení, kterou je lepší někdy nevědět .

Navštivte také

Doména www.cafecosmopolit.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 11901 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.cafecosmopolit.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář